top of page

Café Savoy kavárna a restaurace s příběhem

Café Savoy je jedna z prvních kaváren v Praze, která v roce 1895 začala nabízet svým hostům pražskou kávu. Tento druh kávy se vyznačuje silnou chutí a specifickou vůní, a dodnes je oblíbeným nápojem mnoha návštěvníků Prahy. Je nám ctí, že pálenky Martenz jsou součástí nápojového menu Café Savoy.


F&B manager Café Savoy je Matěj Juřík.

Jsme rádi, že si ve svém nabitém pracovním čase našel volnou chvilku, a tak mohl vzniknout tento krátký a zajímavý rozhovor1) Jaký je Váš vůbec nejoblíbenější zákazník?

Nejraději mám hosty, kteří odchází z restaurace s úsměvem. Zastaví se u mě a podají mi ruku se slovy, že to byl opět skvělý zážitek.


2) Co odlišuje špičkovou restauraci od skvělé?

Jednoznačně detaily, perfekcionismus a preciznost. Ve špičkové restauraci není prostor na slabá místa. Musí to být komplexní a dokonalý zážitek.


3) Jaký současný gastronomický trend se bude podle vás do budoucna nejvíce rozvíjet?

V zahraničí se rozšiřuje nový trend zjednodušování. Objednávky a platby u automatů, přes telefony, QR kódy na stolech. Bojím se, že půjdu jednou do restaurace, navolím si jídlo na tabletu, přiveze mi ho nějaký robůtek, zaplatím a nepotkám lidskou duši. Věřím, že se nám to vyhne a my budeme moci dále vytvářet úsměvy na tvářích našich hostů.


4) Jaký je Váš oblíbený alkoholický nápoj:

Mám rád pestrost a různorodost. Dokážu ocenit dobré pivo, víno je můj koníček, i dobrý destilát si jednou za čas rád vychutnám. Nejraději ale mám, když vím, co piju. Nápoj, ve kterém můžu vidět práci, tvář nebo příběh mi pak více chutná.


5) České a Moravské pálenky. Jak vidíte jejich pozici v kontextu zahraniční konkurence rumů, whisky, ginu atd.?

My jsme národ ovocných pálenek. Patříme ke špičce, takže se můžeme hrdě řadit po boku známých whisky, rumů nebo dalších destilátů z jiných zemí. Když se řekne ovocná pálenka, tak si myslím, že je na místě právě ta Česká a Moravská.
Doporučujeme Café Savoy navštívit při Vaší návštěvě Prahy a shlédnout krásné secesní prostředí a ochutnat výbornou kávu s voňavým pečivem. Nebo hlavní chod z denní nabídky s digestivem Malinovicí Martenz :)


Celkově lze říci, že Café Savoy je ideálním místem pro ty, kteří chtějí ochutnat tradiční českou kuchyni v luxusním a historickém prostředí.


 

Láhev za Váš TIP, který vyjde...

Aktuálně rozšiřujeme naši síť gastro partnerů, které nabízí pálenky MARTENZ. Pokud nám chcete pomoci, můžete nám zaslat Váš tip na zajímavou restauraci, kde by jste pálenky Martenz rádi viděli.

Pokud Váš tip vyjde, zašleme Vám jako dárek jednu láhev, kterou zařadí gastropodnik na svoje nápojové menu

Comments


Nejnovější příspěvky
Archiv
bottom of page