top of page

Tajemství výroby Prémiových pálenek MARTENZ

V následujících řádcích Vám rádi prozradíme, jaké tajemství se skrývá za Malinovicí Martenz. Tento recept odráží naši filozofii, způsob našeho přemýšlení a naši práci.


2 minuty čtení


A teď k samotnému tajemství skvělé chuti... Největší ingrediencí našeho receptu je poznání, že nejlepší věci vznikají, když je děláte s radostí, potěšením a srdcem. To je tajemství naší Malinovice Martenz - spojení kvalitních, dozrálých malin a nadšení, které do každé láhve vložíme.Naše zásady, kterých se držíme při výrobě pálenek.


1. Výběr ovoce a jeho kvalita

K výrobě používáme pouze kvalitní velmi vyzrálé a čisté ovoce - maliny /bez příznaků hniloby a plísně/.

Vybrat a použít jen to nejkvalitnější ovoce vyžaduje pečlivou a "nimravou" práci, která nám umožňuje vyrobit jen menší množství pálenek. Navíc vybíráme různé odrůdy malin a výslednou pálenku z nich "blendujeme" tzn. smícháme pálenku s více odrůd. Většinou jsou to dvě odrůdy. Tento proces má pozitivní vliv na vůni a chuť.


2. Ruční zpracování

Jsme jediná firma, která se v Česku a Slovensku specializuje na řemeslnou výrobu malinovice, což znamená vysoký podíl ruční práce bez větší automatizace. Celkově jde o náročný způsob výroby, ale my věříme, že právě tento způsob výroby dává pálence autentickou, nezaměnitelnou chuť.


3. Fermentace neboli kvašení ovoce

Každá maličkost rozhoduje. Velikost fermentačních nádrží, řízení teploty a zamezení přístupu vzduchu při kvašení. Pokud se při fermentaci vše udělá dobře, tato nenápadná činnost se výrazně pozitivně projeví v kvalitě výsledné pálenky.


4. Vyrábět jen omezenou produkci

Jednoznačně preferujeme kvalitu před kvantitou.

Proto plánujeme vyrábět ročně maximálně 5.000 lahví malinovice a dost. Malé množství nám umožňuje věnovat více času každé lahvi.


5. Všechno dobré potřebuje svůj čas

Dobré věci potřebují čas. Proto při výrobě nijak nespěcháme a dáme procesům tolik času, kolik potřebují. I samotné plnění probíhá s časovým odstupem tzv zráním. I proto často nejsou pálenky ihned dostupné a lze je pouze předobjednat.
Aktuální nabídka Malinovice MARTENZ


NOVÁ Malinovice RED kolekce 2023

Nyní od února v předprodeji - aktuálně dostupnáNOVÁ Malinovice BLACK kolekce 2023

Nyní února v předprodeji - aktuálně dostupnáDárek, který udělá radost.❤️
Comments


Nejnovější příspěvky
Archiv
bottom of page